Prijava

Central Market – srce okusov v Ljubljani

Central Market na Adamič-Lundrovem nabrežju je eden tistih krajev, kjer mesto zaživi skozi barve, vonjave in pristne lokalne zgodbe. Sprehod med stojnicami razkrije sveže pridelke, cvetje, sezonske dobrote in izdelke, ki lepo pokažejo vsakdanjo kulinariko Ljubljane. To ni le tržnica, ampak živahna turistična znamenitost, kjer se srečajo domačini in obiskovalci, zato je idealna za kratek postanek, sproščeno nakupovanje ali jutranjo kavico v mestnem središču. V bližini je vedno dovolj dogajanja, da obisk deluje kot pravi mestni sprehod z okusom po Sloveniji in širšem svetu.

Google ocene

4,5
3.853 ocen
  • Safet Zjakić
    Safet Zjakić
    3 leta ago

    Zelo lepa in zanimiva izletniška točka z ohladitvijo v čisti vodi Jezera in poučno potjo z zgodovino prevoza Jambora z Rakitne v Trst pred 125. leti. Z avtom iz Ljubljane cca 30 min. Priporočam, če želite zavžiti čisti zrak in lepoto kraja.

  • Milena Parteli
    Milena Parteli
    5 let ago

    Tržnica z lokalnimi kmetijskimi izdelki, prostor za srečanja s prijatelji in uživanje v lepotah cvetja!

  • Edvard Pergar Konestabo

    Dobiš vse kar si poželiš in še več. Z vsega sveta, z vseh celin. Prijazno in ugodno.

  • Alexea Josić (Alexea)
    Alexea Josić (Alexea)
    7 mesecev ago

    Super ponudbe na trznici,sploh od okoliskih kmetij.Prijazni prodajalci, veliko turistov...

  • Edita Artač
    Edita Artač
    1 leto ago

    Tržnice so vedno vredne ogleda. Ljubljanska tržnica je kar velika, a vseeno daje občutek domačnosti.Tu lahko kupiš ogromno zelenjave, sadja, rož, oblek, sadik, rib, mesa,... Ponavadi si izbreš eno stojnico, kjer si zadovoljen tako z odnosi kot s kvaliteto izdelkov. Žal pa lahko tudi naletiš na izdelke, ki naj bi bili domači, a niso.Vzdušje je prijetno, živahno. Tu so lokali, kjer lahko kaj spiješ ali poješ. Tudi tovornjaki z ribjo hrano so dobro obiskani.V času toplejših dni pa je tu tudi Odprta kuhinja", ki nudi raznovrstno hrano. Posebno doživetje, čeprav včasih ni dovolj prostora, da se usedeš in v miru poješ. Cene pa niso nič manjše glede na to, da je to bolj samopostrežna hrana.Morda bi malo bolj standardizirali stojnice (senčenje, strehe, ...).Vsekakor pa je vredna ogleda.

Dodaj oceno

Dodaj odgovor