Bistriški vintgar pri Slovenski Bistrici je prava izbira za izlet, ko si želite stika z vodo, gozdom in sproščenim korakom po naravi. Soteska očara z žuborenjem rečice, zelenjem in prijetno potjo, ki vas vodi mimo slapov, skal in mirnih kotičkov, kjer se zdi, da čas teče počasneje. To je turistična znamenitost, ki jo lahko doživite kot kratek sprehod ali pa kot celodnevni pobeg v naravo. Vintgar je posebej lep v jutranjem miru ali po dežju, ko je okolica še bolj živahna, sveža in pristna. Za ljubitelje narave je to eden tistih krajev, kamor se radi vračate znova in znova.
Oceniti lahko le uporabniki, ki so opravili rezervacijo.
Jure Frelih
2 leta agoSlovenija ima ogromno lepih rek, sotesk, nedotaknjenih gozdov. Bistriški Vintgar ni nobena izjema. Je enostavno čudovit, sploh ko si tam v dežju, sam samcat, potopljen v zeleno, obkrožen s šumom Bistrice. Ob lepem vremenu zna biti kar poln obiskovalcev, a le do slapa Šum, od tam naprej pa jih je dosti manj. V Bistriški Vintgar se lahko odpravite na kratek sprehod ali pa se v njem izgubite za cel dan. Slednje absolutno priporočam
zdenka butolen
3 leta agoTo je raj,dostopen tudi tistim,ki nimajo kondicije, imajo pa voljo začeti z delom na sebi. Žuborenje potoka,ki te spremlja,te napolni z energijo, lepota tega kraja pa te omami,da se vračaš spet in spet.....skok do slapa je obvezen.
Borut B
4 leta agoLepa nezahtevna sprehajalna pot skozi gozd ob rečici vse do Rimskega kamnoloma, slapa, ali še naprej... V deževnih dnevih pot "prečkajo" manjši potočki, zato je smiselno imeti ustrezno, nepremočljivo obutev. Parkirišče je ob vikendih dokaj zasedeno, predvsem v lepem vremenu je potrebno priti dovolj zgodaj ali dovolj pozno. V potoku (rečici) se najdejo bolj ali manj beli kosi marmorja, ki so jih tukaj bojda kopali že Rimljani pred 2000 leti.
Iztok Krajnc
7 let agoMirno in krasno doživetje. Začetek poti je sicer običajno blaten, ampak ga je mogoče po levi strani obhoditi. Po 30 minutah hoje si lahko ogledaš rimski kamnolom, kjer so že pred 2.000 leti izkopavalo pohorski marmor.
A-Lo Alto
3 leta agoEnourni dokaj enostaven sprehod po gozdu do slapu Šum v eno smer, urejena pot, le ob slapu je potrebno več pazljivosti in dobra obutev z viber podplatom prav pride