Prijava

Logarska dolina, alpska pravljica v Solčavi

Logarska dolina pri Solčavi je ena najlepših alpskih dolin v Sloveniji, kjer vas na vsakem koraku spremljajo travniki, gozdovi in mogočni vrhovi nad dolino. Kot park je idealna za sproščen sprehod, daljši pohod ali dan, ki ga preživite ob opazovanju narave in poslušanju šumenja voda. Veliko obiskovalcev izbere pot do slapa Rinka, drugi se odpravijo naprej proti kočam in razglednim potem, najbolj vztrajni pa občudujejo kuliso z višjih gora. Logarska dolina je posebna tudi zaradi prijetnega občutka domačnosti, lokalne kulinarike in miru, ki ga redko najdete drugje. Če iščete kraj za pobeg v naravo, je to destinacija, ki vas bo navdušila v vseh letnih časih.

Google ocene

4,8
5.415 ocen
  • Milena Tašakovič
    Milena Tašakovič
    9 mesecev ago

    Zelo lepa narava in,sprehodite se do Slapa Rinke, še naprej pelje pot do koče na Okrešlju, če ste pa bolj iskušeni lahko pa greste do Brane ali Turske gore.

  • Helena Sprager
    Helena Sprager
    3 leta ago

    Čudovita narava, zelo prijazno osebje, izčrpne informacije za vse, kar vas zanima, dovoljeni hišni ljubljenčki, kolesarjenje, sprehodi, pohodi, domača kulinarika izredno okusna, pravljični gozd, domač nagrajen gin s srebrno in bronasto medaljo, domače mesnine in šekaj lahko kupite v Eko hiši na Razpotju. Vse je blizu, v objemu čudovite narave. Zelo priporočam. ❤👍

  • Matej Kortnik
    Matej Kortnik
    2 leta ago

    Logarska dolina, vedno privlačna, zanimiva ali po poteh in kočah po dolini ali na vršacih nad njo. Šrečen, da jo imamo in da nam je tako blizu. Priporočam sprehod po dolini, ogled slapa Rinka, obisk Klemenče jame. Tistim z večjimi gorniškimi ambicijami pa tudi vzpon na katerega od vrhov nad njo, kot so Ojstrica, Planjava, Mrzla gora, Brana, Turska gora, Rinke, Skuta, Strelovec, ...

  • Natalie Ixchel
    Natalie Ixchel
    5 mesecev ago

    Čudovito! Preprosto čudovito. 👍⛄❄️🚶🥾🐕🐕

  • Irena Heric
    Irena Heric
    2 leta ago

    Lepa logarska kot vedno, veliko sprehajalnih poti tudi za nas starejse je lepo poskrbljeno,cudovit razgled na nase cudovite gore, le slapisce Palenk ki je dostopen tudi z invakidskim vozickom je bil bolj suh. Vedno je lepo, pa naj bo poleti ali pozimi.

Dodaj oceno

Dodaj odgovor