Razgledni stolp na Rogli je ena tistih razglednih točk, zaradi katerih je obisk Pohorja vedno dobra ideja. Z višine se odpre širok pogled na gozdove, grebene in valovito zeleno pokrajino, ki je v vsakem letnem času drugačna. Stolp daje občutek pravega gorskega doživetja, kjer je že sam vzpon del avanture, na vrhu pa vas nagradi veter in občutek svobode. Okolica Rogle je idealna za sprehod, oddih in nadaljevanje poti proti znamenitemu sprehodu med krošnjami. Za obiskovalce, ki imajo radi naravo, malo adrenalina in veliko razgledov, je to odličen postanek na izletu po Sloveniji.
To je kraj, kamor pridete zaradi panorame, ostanete pa zaradi miru, svežine in občutka, da ste res na vrhu sveta.
Za objavo komentarja se morate prijaviti.
Robert Ahac
3 leta agoLep razgledni stolp. 30 metrov visok. Malo tesno, če se s kom srečaš sicer pa kar za tiste, ki jih je strah višine ne priporočam, ker je kar majhno in utesnjeno na vrhu in res visoko. Deske so ze v malo slabsem stanju tako da je za ljudi kateri se bojijo visine mogoce malo neugoden obcutek. Razgled je čudovit, Na vrhu kar piha. Gor je tudi daljnogled, a je treba plačati 1 evro. So pa označbe do stolpa dokaj slabe. Dostop možen iz večjih smeri.V kolikor ste v teh koncih priporocam ogled.Obvezno pojdite tudi na sprehod med krošnjami.
Jurij Krapez
6 let ago30 metrov visok stolp. Malo tesno, če se s kom srečaš sicer pa kar za tiste, ki jih je strah višine ne priporočam, ker je kar majhno in utesnjeno na vrhu in res visoko. Razgled je čudovit, imeli amo meglo ampak vseeno. Na vrhu kar piha. Gor je tudi daljnogled, a je zanj treba plačati 1 evro. So pa označbe do stolpa dokaj slabe.
Janko Hocevar
7 mesecev agoNa žalost, sva bila, z ženo samo v "krosnjah", ker pa tobogan ni deloval zaradi megle (?), za razgledni stolp pa nisem videl oznake, tako da tam nisva šla. Sva pa jedla v restavraciji gobovo juho in pizzo. Super....
jasna gelati
6 let agoAmalce adrenalinsko, se pa splaca it vsaj do druge stopnje, za zelo lep razgled. Plus je da je zastojn, mogoce bi potreboval malce obnove
Tamara Lovšin
7 let agoMeni osebno nič posebnega. Mogoče sem pričakovala malce preveč... Absolutno pa pohvale vsem, ki so sodelovali pri izgradnji tega stolpa, ker je zelo lepo narejen. 👏