Slap Peričnik je ena najbolj prepoznavnih naravnih znamenitosti v bližini Mojstrane in pravi obvezni postanek za vse, ki raziskujejo Triglavski narodni park. Do slapa vodi lepo urejena pot, ki obiskovalcu omogoča prijeten dostop in postopno približevanje mogočni vodni zavesi. Že sama pot je doživetje: zrak postane svež, okolica zeleno divja, zvok vode pa napove prihod k enemu najbolj fotogeničnih slapov v Sloveniji.
Peričnik je idealen za izlet za pare, družine in ljubitelje narave, ki želijo občutiti moč alpskega sveta brez zahtevnega vzpona. V poletnih mesecih navduši z dramatično kuliso, pozimi pa s prav posebno, skoraj čarobno podobo. To je turistična znamenitost, ki združuje urejen dostop, nepozaben razgled in občutek, da ste stopili v eno najlepših naravnih zgodb Julijskih Alp.
Za objavo komentarja se morate prijaviti.
marusa lotric
5 mesecev agoEden od najlepsih slapov v Triglavskem narodnem parku. Absolutno priporocam in istocasno apeliram na vse z majhnimi otroki, da upostevajo njihovi kondicijo, ker je razlika hoja v zimskem ali letnem casu. Poskrbite tudi za njihovo zascito(dereze) ,ne samo vaso. Pot ni pretirano zahtevna z malo kondicije. Hvala, da ste koncno omejili dostop z avtomobili.
Tina Haroj
5 mesecev agoNaravna lepota z urejenim dostopom. Koča pozimi ne dela.
ANDREJA SKUBIC
10 mesecev agoČudovit slap. Do njega vodi lepo urejena pot. Težava je zgolj parkiranje, katero ob cesti ni dovoljeno. Parkrišče ob koči trenutno zaprto.
sara skorjanc
2 leta agoObiskala sem ga zadnjega v aprilu in bila presenečena na “še” zastonj parkirišču (potem je 5€-2h) kot tudi “redkost” srečanja drugih obiskovalcev. Vstop je prost. Gre za čudovito krožno pot, ki pelje pod in za slapom. Čudovita izkušnja, vsekakor pa si naslednjič s seboj vzamem palerino in dežnik, ker pod slapom dežuje in dolgo ne moreš uživati, če nisi dobro opremljen. Pot je strma in bolj zahtevna, zato je primerna obutev nujna, kakor tudi zavestno gibanje na sami lokaciji. Čudovita izkušnja, vsekakor se moram še vrniti🥰Na tej točki bi rada izpostavila, da z deljenjem takšnih naravnih draguljev želim deliti srečo, ki sem jo nekje doživela- v veri, da bodo ljudje, katere to doseže naravo pustili za seboj le lepšo💚
Urška Škvorc
9 mesecev agoEnostavna pot, možno je parkirati pri planinskem domu in od tam nadaljevati pot s avtobusom ali peš. Pot vodi ob reki