Prijava

Zgodovinski postanek ob Dravi v Mariboru

Vodni stolp je ena najbolj posebnih turističnih znamenitosti na Lentu, kjer zgodovina mesta sreča sproščeno obrečno vzdušje. Ta značilna zgradba ob Dravi je odličen kraj za kratek kulturni postanek, sprehod in pogled na mestno dogajanje. V notranjosti se prepletajo umetnost, vino in druženje, zato je obisk prijeten tako za radovedne popotnike kot za tiste, ki želijo le za trenutek sedeti ob vodi. Po ogledu se lahko sprehodite po obrežju, opazujete labode in začutite živahno, a hkrati umirjeno podobo starega mestnega jedra. Maribor tu pokaže svojo najbolj slikovito stran.

Če iščete prostor, kjer se združita zgodovina in prijeten mestni utrip, je Vodni stolp odlična izbira za vaš sprehod po Lentu.

Google ocene

4,6
Ocena 1.501
  • Gregor Pratneker
    Gregor Pratneker
    8 mesecev ago

    Zgodovinsko objekt mesta Maribor kjer je v spodnjih prostorih vinoteka. V prvem nadstropju je manjša galerija in prostor za druženje. Priporočam ogled. Kasneje se lahko sprehodite po Lentu.

  • Anita Lamešič
    Anita Lamešič
    12 mesecev ago

    Osvežujoč sobotni postanek ob Dravi Prijeten ambient z zgodovinskim pridihom, čudovit razgled na reko in sproščeno vzdušje – idealno za kratek odklop v mestu.Vzeli smo si čas za špricer (2 €), ki je bil ravno prav ohlajen in postrežen z nasmehom.Popoln kraj za uživanje v sončnem dnevu ali klepet ob kozarčku lokalnega vina.

  • Janez Štros
    Janez Štros
    2 leta ago

    Prav lepo se bohoti ob Dravi, ki jo krasijo beli labodi. Na žalost je lokal, v petek dopoldne zaprt, da bi na njihovi terasi, pod mogočnimi drevesi, v prijetni senci, popil kakšno pijačo. Škoda.

  • Boris Bella
    Boris Bella
    1 leto ago

    Odličen lastnik,danes bil tam,ker imajo moji sošolci zvečer obletnico osnovne šole-šel sem povedati,dal svoje vizitke ,da me ne bo..Dam pa fotke od našega vrta, kateri še čaka na otvoritev..da se sošolci kaj oglasijo,seveda če bo lastnik pokazal vsem ko pridejo..😁👍🏼🥂 Boris-Čole..

  • Tanja Cvitko
    Tanja Cvitko
    2 leta ago

    Vodni stolp, nekoč del srednjeveškega obzidja, je bil zgrajen 1555. V 60-ih letih prejšnjega stoletja je doživel, za tiste čase, velik gradbeniški podvig. Stolp je namreč dvignjen za 2,6 metrov. Če se to ne bi zgodilo, danes ne bi bil atraktivna razgledna točka za posedanje in uživanje v obrežni veduti.

Dodaj oceno

Dodaj odgovor